Infúzna terapia koncentrovaným vitamínom C

Vitamín C

Jednou infúziou zabezpečíte svojmu organizmu koncentrovanú dávku vitamínu C, akú obsahuje 15 kg pomarančov ????

Prečo je vitamín C pre naše telo tak dôležitý?

• podporuje obranyschopnosť organizmu

• je vhodný v období zvýšenej psychickej alebo fyzickej záťaže

• pri reumatologických ochoreniach, alergiách a autoimúnnych ochoreniach

• využíva sa ako podporná liečba onkologických pacientov

Podanie infúzie trvá 15 - 30 minút

Úloha vitamínu C v tele

Vitamín C, známy aj ako kyselina askorbová, je nevyhnutný pre rast, vývoj a obnovu všetkých telesných tkanív. Podieľa sa na mnohých telesných funkciách vrátane tvorby kolagénu, vstrebávania železa, správneho fungovania imunitného systému, hojenia rán a udržiavania chrupaviek, kostí a zubov.

Vitamín C je jedným z mnohých antioxidantov, ktoré môžu chrániť pred poškodením spôsobeným škodlivými molekulami nazývanými voľné radikály, ako aj toxickými chemikáliami a znečisťujúcimi látkami, ako je napríklad cigaretový dym. Voľné radikály sa môžu hromadiť a prispievať k vzniku zdravotných ťažkostí, ako sú rakovina, srdcové choroby a artritída.

Prínosy vitamínu C pre zdravie

1. Stres. Nedostatok vitamínu C sa spája s mnohými ochoreniami súvisiacimi so stresom. Je to prvá živina, ktorá je vyčerpaná u alkoholikov, fajčiarov a obéznych jedincov.

2. Prechladnutie. Pokiaľ ide o bežné prechladnutie, vitamín C nie je liekom, ale niektoré štúdie ukazujú, že môže pomôcť predchádzať vážnejším komplikáciám. Existujú dôkazy, že užívanie vitamínu C pri prechladnutí a chrípke môže znížiť riziko vzniku ďalších komplikácií, ako je zápal pľúc a pľúcne infekcie.

3. Starnutie pokožky. Vitamín C pôsobí na bunky vo vnútri aj mimo tela a jeho antioxidačné vlastnosti môžu byť prospešné pri starnutí. Vyšší príjem vitamínu C je spojený s nižšou pravdepodobnosťou vzniku vrások, suchosti pokožky a lepším vzhľadom na starnutie pokožky. 

Vitamín C zohráva úlohu aj pri
Zlepšení makulárnej degenerácie
Zníženie zápalov
Zníženie rizika vzniku rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení

 

 

    Galéria