Predoperačné vyšetrenie

Predoperačné vyšetrenie

Predoperačné vyšetrenie sa zvyčajne vykonáva na žiadosť chirurga, aby sa zabezpečilo, že pacient je dostatočne zdravý na to, aby mohol bezpečne podstúpiť anestéziu a operáciu. Toto hodnotenie zvyčajne zahŕňa fyzikálne vyšetrenie, hodnotenie srdca, hodnotenie funkcie pľúc a príslušné laboratórne testy.

To, s čím sa stretnete počas predoperačného vyšetrenia, sa líši v závislosti od vašej anamnézy a typu operácie, na ktorú ste objednaní. Vo všeobecnosti môžete očakávať, že poskytovateľ zdravotnej starostlivosti preskúma vašu anamnézu a vykoná fyzikálne vyšetrenie. V prípade potreby si poskytovateľ zdravotnej starostlivosti vyžiada krvné testy alebo iné vyšetrenia.

U niektorých pacientov je potrebné aj odporúčanie špecialistu. Napríklad pacienti, ktorí majú problémy so srdcom, vysoký krvný tlak alebo cukrovku alebo sú silní fajčiari, sú často odoslaní ku kardiológovi, ktorý sa špecializuje na liečbu srdca. Ak sa v anamnéze pacienta alebo jeho blízkych príbuzných vyskytujú krvné zrazeniny, pacient môže byť odoslaný k hematológovi, ktorý lieči poruchy krvi. Pacienti s cukrovkou alebo vysokou hladinou cukru v krvi môžu byť odporučení k endokrinológovi. Pacienti s obštrukčným spánkovým apnoe môžu byť pred operáciou požiadaní, aby navštívili špecialistu na spánok.  V závislosti od vašej zdravotnej anamnézy sú možné aj ďalšie odporúčania.

 

Pokiaľ sa chystáte na väčší chirurgický zákrok, budete potrebovať predoperačné vyšetrenie. Jeho rozsah sa odvíja od stupňa závažnosti operačného výkonu a nemá byť staršie ako 10 až 14 dní. U nás ho absolvujete bezpečne v garantovanom termíne a pod jednou strechou.
✅ Základné predoperačné vyšetrenie
- Vyšetrenia laboratórnych parametrov podľa požiadaviek lekára
✅ Interné predoperačné vyšetrenie
- Vyšetrenia laboratórnych parametrov podľa požiadaviek lekára
- EKG s vyhodnotením
- Vyšetrenie u internistu alebo anesteziológa

 

    Galéria