Prevencia rakoviny hrubého čreva

Kolorektálny karcinóm

Kolorektálny karcinóm je rakovina hrubého čreva alebo konečníka. Najlepší spôsob, ako znížiť riziko vzniku kolorektálneho karcinómu, je dodržiavať plán skríningových vyšetrení.Ten môže zahŕňať kolonoskopiu alebo iné skríningové metódy, ktoré sa začínajú približne vo veku 45 rokov. Výskumná spoločnosť pre rakovinu nedávno znížila vek na začatie skríningu na 45 rokov po tom, čo výskum ukázal, že nové prípady kolorektálneho karcinómu sa vyskytujú čoraz častejšie u mladších dospelých. Ľudia so zvýšeným rizikom by sa však mali dať vyšetriť skôr.

Rizikové faktory rakoviny hrubého čreva a konečníka:
Presná príčina vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka zostáva neznáma, ale existujú preukázané rizikové faktory tohto ochorenia. Môžete zmeniť svoj životný štýl, aby ste sa vyhli niektorým rizikám, ale niektorým sa zabrániť nedá.

Medzi nevyhnutné rizikové faktory kolorektálneho karcinómu patria:
Vyšší vek
Osobná alebo rodinná anamnéza polypov hrubého čreva
Rodinná anamnéza rakoviny hrubého čreva
Zápalové črevné ochorenia, ako je ulcerózna kolitída alebo Crohnova choroba

Medzi rizikové faktory kolorektálneho karcinómu, ktorým sa dá vyhnúť, patria:
Obezita
Obézni ľudia majú zvýšené riziko vzniku a úmrtia na kolorektálny karcinóm
Nezdravá strava

Kolorektálny karcinóm môže súvisieť so stravou s nízkym obsahom vlákniny a vysokým obsahom kalórií a tukov.

Fajčenie
Ľudia, ktorí fajčia cigarety, majú zvýšené riziko vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka.
Nedostatok pohybu
Ak ste neaktívni, máte väčšiu pravdepodobnosť vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka. Pravidelné cvičenie môže znížiť riziko vzniku kolorektálneho karcinómu.
Nadmerné pitie alkoholu
Nadmerná konzumácia alkoholu môže zvýšiť riziko vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka.
Je dôležité poznamenať, že väčšina prípadov rakoviny hrubého čreva sa vyskytuje u ľudí bez rodinnej anamnézy rakoviny hrubého čreva. Ľudia s rodinnou anamnézou majú zvýšené riziko vzniku tohto ochorenia, ale nie je to jediný rizikový faktor, ktorý by sa mal zohľadniť pri posudzovaní individuálneho rizika. 

Prevencia rakoviny hrubého čreva
Jedzte zeleninu a zdravé tuky.
Výskum ukázal, že západná strava súvisí s vyšším výskytom rakoviny hrubého čreva. U ľudí, ktorí sa stravujú s vysokým obsahom vlákniny, je pravdepodobnosť vzniku tohto ochorenia nižšia. Ovocie, zelenina a celozrnné výrobky obsahujú vitamíny, minerály, vlákninu a antioxidanty, ktoré môžu zohrávať úlohu v prevencii rakoviny. Vyberajte si rôzne druhy ovocia a zeleniny, aby ste získali celý rad vitamínov a živín.
Cvičte
Viete, že cvičenie prospieva vášmu srdcu a môže vám pomôcť udržať si hmotnosť. Môže tiež znížiť riziko vzniku niektorých typov rakoviny vrátane rakoviny hrubého čreva. Usilujte sa o 30 minút mierneho cvičenia počas väčšiny dní v týždni.

 

    Galéria